klinkier we wnętrzach

Zastosowanie klinkieru w projektach wnętrzarskich

Płytki klinkierowe we wnętrzach to temat, który interesuje zarówno architektów, projektantów wnętrz, jak i inwestorów. Klinkier elewacyjny dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi i trwałości już dawno zdobył uznanie w architekturze. Płytki klinkierowe elewacyjne to jednak nie wszystko, co ten materiał ma do zaoferowania. Trend wykorzystania klinkieru przenika aktualnie coraz śmielej również do wnętrz domów, mieszkań, ale także przestrzeni biurowych, gdzie staje się modnym, a zarazem praktycznym elementem kreującym charakter danego miejsca. Jakie konkretnie możliwości aranżacyjne daje klinkier we wnętrzach?

Klinkier na ścianach – nieoczywisty element dekoracyjny

Przyglądając się klinkierowi z perspektywy projektowania wnętrz, możemy odkryć szereg inspirujących zastosowań. Przedstawiamy kilka pomysłów na niebanalne wykorzystanie klinkieru na ścianach we wnętrzach.

Klinkier w stylu loftowym

Klinkier ze swoją surową, ale ciekawą strukturą, doskonale odnajdzie się w loftach. Nie tylko podkreśli industrialny charakter takiego miejsca, ale także wprowadzi unikalny, ciepły akcent.

Ściana akcentowa z klinkieru

Płytka klinkierowa idealnie nadaje się do stworzenia efektownej ściany akcentowej w salonie lub sypialni. Wybrana wyjątkowa tekstura i kolor klinkieru dodadzą przestrzeni charakteru.

Klinkier w kuchni

Klinkier może być stylowym i praktycznym rozwiązaniem do stworzenia wyjątkowego efektu na ścianie przy kuchennym blacie, a jego łatwość w czyszczeniu to dodatkowy atut.

Klinkier w stylistyce skandynawskiej

Klinkier w jasnych tonacjach achromatycznych może doskonale komponować się w jasnych, minimalistycznych wnętrzach skandynawskich. Kontrast pomiędzy gładkimi, lakierowanymi powierzchniami a surowym klinkierem może tworzyć interesującą dynamikę.

Klinkier w przestrzeni biurowej — balans między funkcjonalnością a estetyką

Płytki klinkierowe, ze względu na swoją trwałość i unikalny wygląd, mogą stać się efektywną ozdobą przestrzeni biurowych. Oto kilka pomysłów na zastosowanie klinkieru w takich wnętrzach.

Recepcja

Efektowna ściana z płytek klinkierowych w okolicy recepcji może być doskonałym rozwiązaniem, tworzącym ciekawy, pierwszy punkt zainteresowania dla osób odwiedzających biuro.

Przestrzeń biurowa

Płytki klinkierowe mogą być również wykorzystywane jako element dekoracyjny na ścianach przestrzeni biurowych. Klinkier w zależności od wykonania, na jakie się zdecydujemy, podkreśli surowy, industrialny charakter pomieszczenia, ale też może wprowadzić unikalne, ciepłe akcenty do pomieszczeń.

Strefy odpoczynku

Nowoczesne biura posiadają wydzielone przestrzenie do odpoczynku dla pracowników. Jednym z pomysłów na wykończenie takiej przestrzeni mogą być ściany z klinkieru, które stworzą przytulne, intymne kąciki do relaksu.

Korytarze i hol

Klinkier umieszczony na ścianach korytarzy i holu może być doskonałym sposobem na wyróżnienie tych miejsc, dodającym im charakteru. Warto zwrócić uwagę na trend, jakim są klinkierowe struktury 3D. Spotykane są coraz częściej na elewacjach przestrzennych, ale z powodzeniem sprawdzą się także we wnętrzach. Jest to wyjątkowy sposób na wprowadzenie głębi i dynamiki do biurowego holu, który stworzy interesujący punkt skupienia i wywrze spore wrażenie na gościach.

Płytki klinkierowe to materiał wysoce estetyczny, który jednocześnie spełnia wiele praktycznych funkcji. Ten miks cech idealnie sprawdza się w przestrzeniach biurowych.

Jak harmonijnie łączyć klinkier we wnętrzach z innymi surowcami?

Klinkier, dzięki swojej wszechstronności, świetnie komponuje się z innymi materiałami. Bez względu na styl i charakter wnętrza, jest w stanie wprowadzić unikalny akcent i przez to dodać uroku każdemu pomieszczeniu.

Klinkier i drewno

Połączenie klinkieru i naturalnego drewna stworzy z łatwością przytulną i harmonijną przestrzeń. Drewniane elementy, takie jak stół, łóżko czy komoda w zestawieniu z klinkierową ścianą to wnętrzarski evergreen, który jeszcze długo nie wyjdzie z popularności.

Klinkier i beton

Wnętrza o surowym charakterze, utrzymane w industrialnym stylu loftowym to doskonała okazja do połączenia betonu z niewymuszonym ciepłem klinkieru. Ta niezwykła kombinacja umożliwia stworzenie kontrastu na poziomie wizualnym. Na przykład klinkier wykorzystany w częściach wejściowych budynku może stanowić ciepłą przeciwwagę dla zimnej estetyki betonu zastosowanego w pozostałej części przestrzeni.

Klinkier i metal

Jeżeli szukasz wyrazistego efektu, rozważ połączenie klinkieru z metalowymi detalami. Często stosowany w przestrzeniach biurowych i publicznych, klinkier w połączeniu z innymi surowymi materiałami, takimi jak stal czy aluminium, pozwala na stworzenie nowoczesnego i dynamicznego wnętrza. Metalowe elementy okienne czy balustrady na tle klinkierowych ścian są świetnym przykładem na efektowne i funkcjonalne zestawienie tych dwóch materiałów.

Harmonijne łączenie materiałów we wnętrzu to sztuka balansu i kontrastu. Przemyślane użycie klinkieru we wnętrzach stanowi nie tylko element dekoracyjny, ale także funkcjonalny. Klinkier, dzięki swojej wytrzymałości i łatwości w utrzymaniu, to wybór, który sprawdzi się zarówno w domowych, jak i komercyjnych wnętrzach.

Zachęcamy do eksperymentowania i twórczego podejścia do aranżacji wnętrz. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem, który pomoże w wyborze odpowiednich płytek klinkierowych niezależnie od skali czy stopnia złożoności inwestycji.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij znajomym

Pozostałe porady

Zobacz nasze
wybrane realizacje