Elewacja klinkierowa. Dlaczego warto postawić na klinkier elewacyjny?

Przestrzeń, po której poruszamy się na co dzień, powinna spełniać nasze oczekiwania, wymagania i potrzeby nie tylko pod kątem funkcjonalności, ale także estetyki. Architekci i projektanci, ale także inwestorzy i deweloperzy nieustannie poszukują rozwiązań, które sprawią, że miejski krajobraz będzie użyteczny oraz będzie cieszył nasze oko. To właśnie dlatego w ostatnich latach tak dużą popularnością cieszy się elewacja klinkierowa, która pod wieloma względami jest niezastąpiona.

Elewacja z klinkieru – dlaczego warto?

Komfort i ekonomia użytkowania obiektu dowolnego typu i przeznaczenia zależy w dużej mierze od doskonałości szeregu zastosowanych w nim rozwiązań. W tym aspekcie bardzo ważną rolę pełni sposób wykończenia przegród zewnętrznych. W obszarze rozwiązań elewacyjnych doskonałym wyborem będzie proponowana przez naszą firmę Feldhaus elewacja z cegły.

Tego rodzaju cegły pozwalają znacznie wspomóc skuteczność izolacji termicznej. Z kolei płytki klinkierowe dają dużą swobodę stosowania na systemach ociepleniowych. Ponadto w obu przypadkach elewacja z klinkieru charakteryzuje się niezrównaną trwałością i odpornością na wpływ destrukcyjnych czynników – zarówno zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenia i substancje chemiczne, jak również atmosferycznych, między innymi wysokich i niskich temperatur, promieni ultrafioletowych czy wilgoci.

elewacja z klinkieru

Wszystko to, a także bardzo estetyczny efekt wizualny, powoduje, że klinkier elewacyjny zewnętrzny od lat cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze strony inwestorów pragnących dobrze wydać przeznaczone na budowę budynku pieniądze. Klinkier zewnętrzny firmy Feldhaus to właściwy wybór pozwalający uzyskać rezultat, który zadowoli nawet najbardziej wymagających odbiorców. Dzięki bogatemu doświadczeniu i perfekcyjnemu dopracowaniu procesu produkcyjnego jest to producent zdolny sprostać najwyższym standardom jakościowym. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą wyrobów, dzięki którym każda elewacja klinkierowa będzie doskonała.

Elewacja z płytki klinkierowej – rozwiązanie piękne i trwałe

Wielką zaletą, jaką charakteryzuje się klinkier elewacyjny zewnętrzny firmy Feldhaus, jest szeroki wybór wariantów kolorystycznych i formatów, jaki mają do dyspozycji nasi klienci. Oznacza to ogromną swobodę w kształtowaniu architektury obiektu, na jakim ma zostać zastosowana elewacja z klinkieru. Nasza oferta obejmuje zarówno jasne płytki klinkierowe elewacyjne – od odcieni szarości, ecru, po beże – jak również warianty ciemniejsze. O ile wśród klientów chcących uzyskać bardziej nowoczesny efekt dużą popularnością cieszą się jasne płytki klinkierowe zewnętrzne, o tyle elewacja z płytki o barwie brązowej, rdzawej czy w odcieniu surowej, czerwonej cegły powszechna jest na budynkach o bardziej tradycyjnym wyglądzie.

elewacja z płytki

Wysokiej jakości klinkier elewacyjny – gdzie się sprawdzi?

Sam klinkier jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym – stosuje się go nie tylko do wykonywania eleganckiej elewacji, ale także do bruku klinkierowego. Klinkier na elewacji to z kolei znakomita propozycja do najróżniejszych obiektów – zarówno nowo budowanych, jak również tych, które podlegają renowacji. Gdzie między innymi sprawdzi się klinkier na elewacji?

Dom z cegły klinkierowej – płytki elewacyjne klinkierowe to modne i trwałe rozwiązanie!

W ostatnich latach bardzo popularnym rozwiązaniem jest elewacja domu z klinkieru. Klinkierowa płytka elewacyjna – w zależności od wybranego wariantu – umożliwia bowiem stworzenie elewacji tradycyjnej o bardzo vintage’owym charakterze lub nowoczesnej.

Klinkier na elewacji obiektów mieszkalnych

Na klinkier na elewacji często decydują się także deweloperzy i inwestorzy budujący nowe osiedla mieszkaniowe. Dzięki temu można stworzyć nowoczesne osiedla, które zaspokajają potrzeby mieszkańców – zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne.

Elewacje klinkierowe obiektów usługowych i publicznych

Klinkier elewacyjny znakomicie prezentuje się również na wszelkiego rodzaju budynkach publicznych i obiektach usługowych. Takie elewacje fantastycznie komponują się z otoczeniem miejskim oraz krajobrazem naturalnym.

Elewacja z cegły klinkierowej przez wiele lat będzie odporna na niekorzystne działanie czynników pogodowych. Wypalony w wysokiej temperaturze z odpowiednio przygotowanego surowca klinkier zewnętrzny jest także w minimalnym stopniu narażony na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne.

Ile kosztuje elewacja z klinkieru?

Warto stawiać na rozwiązania, które raz zastosowane nie będą nam przysparzać dodatkowej pracy. Elewacja klinkierowa należy do tych, w przypadku których możemy być tego całkowicie pewni. Powierzchnia cegieł klinkierowych i płytek jest odporna na zanieczyszczenia. Ile kosztuje klinkier elewacyjny? Czy elewacja z klinkieru jest droga?

Cena, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczne zalety cegieł klinkierowych, jest bardzo korzystna. Z jakimi dokładnie kosztami wiąże się elewacja klinkierowa? Cena za m2 może być różna w zależności od wybranego wariantu. Najczęściej na m2 przypada od czterdziestu-paru do ponad sześćdziesięciu sztuk, których cena brutto wynosi od nieco poniżej dwóch złotych do około trzech. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą oraz cennikiem.