popularne kolekcje płytek klinkierowych

Nie tylko Vascu, czyli przegląd popularnych kolekcji płytek klinkierowych w 2024 roku!

Klinkier elewacyjny to dzisiaj znakomita alternatywa dla wszystkich tych inwestorów, którzy pragną wykończyć fasadę budynku w efektowny sposób i zyskać doskonałą ochronę ścian zewnętrznych przed czynnikami atmosferycznymi. Jego atutem – poza trwałością i wysoką estetyką – jest duża różnorodność, co pozwala każdemu dopasować płytki klinkierowe do konkretnych potrzeb i celów. Oto kilka kolekcji dostępnych w ofercie Feldhaus, które powinny zainteresować najbardziej wymagających inwestorów!

Płytki klinkierowe Vario i Carbona, czyli znakomita imitacja starej cegły

Wiele osób, decydując się na elewację klinkierową, pragnie uzyskać efekt starej cegły, który nawiązuje do dawnych lat i pozwala wykończyć budynek w oryginalny sposób. Najlepszym sposobem, by wyróżnić obiekt na tle innych albo idealnie wpisać go w historyczną zabudowę danego miejsca, są płytki z serii Vario oraz Carbona. Czym się charakteryzują?

Vario to płytki klinkierowe elewacyjne imitujące starą cegłę, który wyglądają jakby były tworzone z wilgotnej, wygniatanej ręcznie w drewnianych formach gliny. Urzekają one przede wszystkim stonowaną kolorystyką oraz naturalnym wyglądem. Różnorodność barw i przebarwień sprawia, że łatwo znaleźć wśród nich coś odpowiedniego dla siebie.

Z kolei w skład kolekcji Carbona wchodzą płytki klinkierowe, które charakteryzują się przypaleniami i które do złudzenia przypominają starą cegłę z tradycyjnego pieca węglowego. Tym, co zwraca uwagę inwestorów, są przede wszystkim naturalna gra kolorów oraz ślady żużlu i węgla na powierzchni, dzięki którym każdy z produktów posiada swój własny charakter.

Klinkier elewacyjny Galena – wyjątkowa gra kolorów

Urzekająca gra kolorów oraz płynne przejścia pomiędzy poszczególnymi barwami to z kolei cechy charakterystyczne klinkieru z kolekcji Galena. Płytki prezentują się nad wyraz okazale i mogą służyć do wykańczania zarówno nowoczesnych, jak i nieco bardziej tradycyjnych budynków.

Czemu zawdzięczają swój naturalny wygląd i niezwykłą grę kolorów? Dwóm procesom – angobowaniu, czyli pokrywaniu powierzchni płytki klinkierowej warstwą kolorowej, szlachetnej glinki, a także redukcji, a więc ograniczaniu dopływu tlenu do pieca podczas wypału. W efekcie są to wyroby nie tylko oryginalne i piękne, ale również ponadprzeciętnie trwałe i niewymagające odnawiania przez wiele lat.

Płytki elewacyjne klinkierowe Classic – nowoczesny materiał budowlany

Klasyczna ceglana czerwień? Nowoczesny beż? A może głęboka czerń lub grafit? Każda płytka klinkierowa z kolekcji Classic jest inna, ale wszystkie łączy jedno – najwyższa jakość wykonania. Do dyspozycji inwestorów są wyroby o zróżnicowanych kolorach, strukturach i formatach, dlatego doskonale sprawdzają się w różnych projektach i mogą zdobić budynki wzniesione w odmiennych stylach architektonicznych. W parze z estetyką idą doskonałe parametry techniczne, dzięki którym klinkier pozostaje piękny i funkcjonalny pomimo czynników zewnętrznych oraz upływu czasu.

Atutem płytek klinkierowych elewacyjnych z tej kolekcji jest również duża różnorodność wymiarów – są bowiem dostępne w formatach o grubości 9 mm, 14 mm a nawet 25mm, co daje bardzo duże możliwości związane z wykańczaniem fasad różnego rodzaju budynków.

Sintra, czyli klinkier ręcznie formowany z najwyższej półki

Inwestorom, poszukującym klinkieru o naturalnym, zachwycającym wyglądzie, polecamy płytki z kolekcji Sintra. To prawdopodobnie jedne z najbardziej oryginalnych wyrobów, jakie są obecnie dostępne na rynku, co jest wynikiem wyrazistej struktury powierzchni, głębokich żłobień, a także nieszablonowych przebarwień. Tak unikalne wzornictwo zachwyca i sprawia, że kolekcja ta cieszy się dużym uznaniem wśród Klientów Feldhaus.

Również w tej kolekcji znaleźć można klinkier elewacyjny w wielu wariantach kolorystycznych (ponad 20 rodzajów!), dzięki czemu sprawdzi się on zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych projektach architektonicznych.

Inne kolekcje płytek klinkierowych, na które warto zwrócić uwagę

Wymienione wyżej kolekcje to oczywiście nie wszystkie, jakie znaleźć można w ofercie Feldhaus. Do dyspozycji inwestorów są również inne płytki klinkierowe, w tym zachwycające swoją głęboką czerwienią (Romero), o nowoczesnym wyglądzie i pięknych przebarwieniach (Accudo) czy znakomicie imitujących starą cegłę o zróżnicowanej, oryginalnej kolorystyce (Bacco). Warto sprawdzić wszystkie kolekcje, co pozwoli znaleźć produkty idealnie nadające się na konkretną elewację i rodzaj budynku.

Jak wybrać płytki klinkierowe do Twojego domu?

Jak wybrać najlepsze rozwiązania? Polecamy konfigurator elewacji, dzięki któremu każdy inwestor zyska możliwość sprawdzenia, jak konkretne płytki klinkierowe będą wyglądały na fasadzie obiektu. Istnieje możliwość wybierania produktów ze wszystkich kolekcji Feldhaus, a także różnych rodzajów budynków – uzyskana w ten sposób wizualizacja zapewni możliwość łatwego dopasowania klinkieru do indywidualnych potrzeb oraz celów.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij znajomym

Pozostałe porady

Zobacz nasze
wybrane realizacje