płytki elewacyjne 3D

Szukasz sposobu na oryginalną fasadę budynku? Postaw na płytki elewacyjne 3D z klinkieru!

Płytki elewacyjne klinkierowe cieszą się w ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem wśród inwestorów, którym zależy na uzyskaniu spektakularnego efektu wizualnego. Dzięki nim możliwe jest eleganckie wykończenie nowych budynków i wyróżnienie ich na tle innych. Szczególnie oryginalnym rozwiązaniem są płytki elewacyjne 3D. Co warto o nich wiedzieć i czy rzeczywiście inwestycja w nie będzie dobrym pomysłem?

Płytki klinkierowe elewacyjne 3D, czyli hit 2023 i 2024 roku!

Trójwymiarowy klinkier elewacyjny to rozwiązanie polecane tym inwestorom, którzy poszukują rozwiązań wyróżniających się oryginalnością oraz estetyką. Jak osiągnąć efekt 3D? Np. poprzez zestawienie na fasadzie płytek grubszych i cieńszych. Efektem będą przestrzenne wzory na ścianach budynku, które prezentują się okazale i przyciągają wzrok. Co więcej, zastosowanie płytek narożnych oraz warstw izolacyjnych o różnych grubościach pozwala uzyskać pilastry, a także boniowania, które dodatkowo ożywiają fasady i podkreślają ich monumentalność.

Płytki elewacyjne dostępne są w wielu wymiarach, kolorach i wzorach, a ich zróżnicowane grubości dają projektantom możliwość eksperymentowania oraz uzyskiwania spektakularnych, trójwymiarowych fasad. W 2023 roku efekt 3D cieszył się sporym zainteresowaniem wśród architektów i inwestorów, a wszystko wskazuje na to, że w 2024 jego stosowanie będzie jeszcze bardziej powszechne. Stanowi bowiem idealny pomost między tradycją a nowoczesnością, umożliwiając tworzenie unikalnych elewacji w nowo powstających budynkach.

Trójwymiarowa elewacja klinkierowa – nie tylko piękny wygląd!

Płytka elewacyjna klinkierowa, którą można zastosować do stworzenia trójwymiarowej fasady budynku – poza niewątpliwymi walorami wizualnymi – posiada także wiele innych zalet. Mowa tu przede wszystkim o:

  • ponadprzeciętnej wytrzymałości oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne – dzięki temu klinkier elewacyjny 3D nie tylko nie wymaga regularnej konserwacji, ale również znakomicie zabezpiecza ściany budynku o każdej porze roku;
  • możliwości osiągnięcia wysokich parametrów izolacyjności cieplnej, co wynika z tego, że używając płytek elewacyjnych, dla tej samej grubości ściany można zastosować znacznie grubszą warstwę izolacji (styropianu lub wełny) niż w przypadku klasycznych cegieł – zapewnia to nie tylko wyższy komfort cieplny i niższe koszty ogrzewania, ale również większą powierzchnię wewnątrz przy tych samych rozmiarach zewnętrznych budynku.
  • wysokiej estetyce w ciągu wielu lat, ponieważ płytki elewacyjne 3D nie tracą swojego pierwotnego wyglądu pod wpływem czynników zewnętrznych, w tym promieniowania słonecznego, opadów i zanieczyszczeń;
  • łatwości utrzymania, a mówiąc dokładniej, braku konieczności częstego mycia elewacji (prawidłowo wykonana fasada właściwie tego nie wymaga, nawet po kilkunastu latach użytkowania);
  • uniwersalności, bo choć trójwymiarowy efekt kojarzy się raczej z nowoczesnymi projektami, w wielu przypadkach świetnie wpasuje się także w tradycyjne obiekty;
  • ekologii – klinkier jest przyjazny środowisku naturalnemu, a jego proces produkcji spełnia wszelkie obowiązujące w Polsce i Unii Europejskiej normy.

Mówiąc krótko – płytka klinkierowa elewacyjna to materiał trwały, łatwy w utrzymaniu, ekologiczny i piękny, dlatego zdecydowanie warto w niego inwestować!

Jaki klinkier 3D na elewację wybrać?

Wybór płytek klinkierowych 3D uzależniony jest od wielu czynników – rodzaju i stylu architektonicznego budynku, preferencji inwestora, budżetu, jakim dysponuje, czy lokalizacji obiektu. Decyzji nie ułatwia duża liczba dostępnych wzorów i kolorów, jednak w Feldhaus przygotowaliśmy rozwiązanie, dzięki któremu każdy będzie w stanie idealnie dopasować klinkier elewacyjny do dowolnego projektu.

Mowa tu o naszym konfiguratorze elewacji, czyli narzędziu, dzięki któremu inwestor sprawdzi, jak konkretny rodzaj i kolor płytek będzie wyglądał na budynku. Można dobierać dowolne produkty dostępne w naszej ofercie, a także ustalić typ obiektu, kolor okien, dachu czy fugi, a nawet rodzaj wiązania. Dzięki temu inwestor zyskuje kompletną wizualizację i pewność, które z rozwiązań będzie idealne do konkretnej realizacji.

W przypadku pytań lub chęci skorzystania z pomocy w wyborze płytek klinkierowych na elewację 3D warto skontaktować się ze specjalistą Feldhaus, który zapewni kompleksowe wsparcie. Zapraszamy również do zapoznania się z naszym cennikiem – pomoże on w zakupie klinkieru, który pozwoli zrealizować inwestycję w ramach ustalonego budżetu.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij znajomym

Pozostałe porady

Zobacz nasze
wybrane realizacje