klinkier w projektach budynków publicznych

Zalety klinkieru: Dlaczego warto wykorzystać klinkier w projektach budynków publicznych?

Jeszcze do niedawna budynki szkół, szpitali, sądów oraz innych obiektów publicznych nie zachwycały swoją estetyką. Jednak dzisiaj, w dobie powszechnego dostępu do wysokiej jakości materiałów wykończeniowych oraz coraz większej dbałości o jakość stosowanych rozwiązań, obiekty publiczne pięknieją. Przyczynił się do tego między innymi klinkier, który pozwala zmienić oblicze każdego budynku – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Dlaczego cegły i płytki klinkierowe doskonale sprawdzą się również w tym przypadku? Sprawdźmy!

Klinkier elewacyjny - dlaczego warto? To niezawodny Sposób na elegancki budynek publiczny!

Od kilku lat obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania klinkierem w projektach budynków publicznych. Powód? Stanowi on połączenie doskonałych parametrów technicznych, dużej wytrzymałości oraz niebanalnej estetyki, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów.

Gwarancja elewacji na wiele lat

Cegły i płytki klinkierowe, stosowane na elewacjach obiektów, to przede wszystkim gwarancja wieloletniej trwałości. Są o wiele bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz negatywne czynniki atmosferyczne niż klasyczne cegły, a do tego niestraszne im ogień, mróz, wilgoć i korozja. Efekt? Elegancka, pozbawiona pęknięć czy przebarwień fasada nawet po wielu latach. Klinkier elewacyjny polecany jest więc wszystkim tym inwestorom, którzy na pierwszym miejscu stawiają jakość stosowanych materiałów.

Ponadczasowy wygląd cegły

Trwałość to jednak nie wszystko. Cegła i płytka klinkierowa elewacyjna to również ponadczasowy wygląd, który sprawdzi się zarówno w projektach tradycyjnych budynków publicznych, jak i tych wznoszonych w oparciu o najnowocześniejsze trendy architektoniczne. Jest to szczególnie istotne w przypadku takich obiektów, jak szkoły, uniwersytety, szpitale czy kościoły, które mogą, a nawet powinny, stanowić estetyczne uzupełnienie lub ozdobę przestrzeni publicznych. Klinkier spełni swoje zadanie, uszlachetniając budynek oraz nadając mu oryginalny wygląd.

Pozostałe zalety klinkieru

Dlaczego jeszcze warto stawiać na cegły i płytki elewacyjne klinkierowe w projektach budynków publicznych?

  • Są bardzo proste w czyszczeniu i nie wymagają skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych. Aby utrzymać ich piękny wygląd, wystarczy użyć myjki ciśnieniowej albo szczotki i odpowiedniego detergentu.
  • Dostępne są w dużej liczbie kolorów, wzorów, a nawet kształtów, dając niemal nieograniczone możliwości w zakresie kreowania pięknych, wyróżniających się na tle innych elewacji.
  • Są niezwykle uniwersalne i doskonale łączą się z innymi materiałami. Pozwalają tworzyć niesamowite dzieła architektoniczne – zwłaszcza w połączeniu ze szkłem, drewnem czy stalą.
  • Są naturalne i ekologiczne, ponieważ wypala się je z naturalnego surowca, jakim jest glina. Dzięki temu zapewniają zdrowy mikroklimat w budynkach.

Warto zauważyć, że klinkier może być stosowany nie tylko na elewacjach. Znajduje zastosowanie również na kominach, ogrodzeniach, elementach małej architektury, a nawet cokołach czy słupach. Zakres jego zastosowania jest więc niezwykle szeroki i zawsze sprawdza się on równie doskonale.

Płytki klinkierowe od Feldhaus – stworzone do eleganckich wnętrz

Płytki klinkierowe znajdują zastosowanie nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz pomieszczeń budynków publicznych. Znakomicie nadają się one do realizacji nawet najbardziej ambitnych, nowoczesnych projektów wnętrzarskich, zachwycając użytkowników danego obiektu.

W ostatnich latach coraz bardziej powszechne staje się wykorzystanie klinkieru na ścianach. Może on stanowić idealne uzupełnienie stylu loftowego, skandynawskiego i klasycznego. Daje to niemal nieograniczone możliwości w zakresie kształtowania przestrzeni publicznych. Płytka klinkierowa może zdobić wnętrza biur, holi i korytarzy, recepcji, poczekalni, sal lekcyjnych czy wykładowych oraz wielu innych pomieszczeń.

Co ważne, klinkier można położyć zarówno na całej ścianie, jak i jej fragmencie – to ostatnie rozwiązanie pozwala uzyskać mocny akcent dekoracyjny wnętrza i wpłynąć pozytywnie na jego wygląd.

Efekt? Lepsze warunki do pracy, zadowolenie użytkowników budynku publicznego, a także większy prestiż instytucji czy firmy.

W jakich budynkach publicznych sprawdzi się klinkier?

Elewacja klinkierowa, a także zastosowanie cegieł i płytek klinkierowych w projektach wnętrzarskich, to świetne rozwiązanie dla obiektów oświaty, administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, opieki zdrowotnej i wielu innych. Klinkier coraz częściej stosowany jest również w budynkach handlowych, usługowych, gastronomicznych i hotelowych, ponieważ pozwala podnieść renomę obiektu i tym samym przyczynić się do większego zainteresowania ofertą.

To rozwiązanie polecane tym inwestorom, którzy poszukują materiałów będących połączeniem trwałości, doskonałych parametrów oraz estetyki i którzy nad ilość zawsze stawiają jakość.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij znajomym

Pozostałe porady

Zobacz nasze
wybrane realizacje