płytki klinkierowe w długim formacie

Czym wyróżniają się płytki klinkierowe w długim formacie i gdzie warto je stosować?

Współcześni inwestorzy, którzy pragną stworzyć nietuzinkową fasadę budynku, mogą wybierać spośród ogromnej liczby rozwiązań – również tych nieszablonowych i oryginalnych. Najlepszym przykładem są płytki klinkierowe w długim formacie, które wprowadziliśmy do oferty Feldhaus. Pragniemy wychodzić tym samym naprzeciw potrzebom wymagających osób i firm, dla których znaczenie ma nie tylko trwałość i funkcjonalność, ale również estetyka wybieranych rozwiązań. Jakie są zalety płytek elewacyjnych klinkierowych LDF/XLDF i gdzie można je zastosować?

Długie płytki klinkierowe, czyli sposób na nieszablonową elewację

W ofercie Feldhaus znaleźć można długie płytki klinkierowe elewacyjne w dwóch nowych formatach:

  • XLDF - 365x14x52 mm;
  • LDF - 290x14x52 mm.

Od standardowych wyrobów tego typu różnią się większą długością, co sprawia, że prezentują się od nich dużo bardziej oryginalnie. Są w stanie jeszcze skuteczniej podkreślić linie i kształty budynków, a także nadawać fasadom nowoczesny i elegancki wygląd.

Nieszablonowość takich płytek elewacyjnych to ich największa. Co więcej, stanowią najlepszy sposób, by wyróżnić budynki na tle innych i nadać im subtelny, a jednocześnie wyrafinowany wygląd. To produkty unikalne, które cieszą oczy – dlatego ich popularność z roku na rok jest coraz większa.

Inne zalety płytek klinkierowych LDF i XLDF do stosowania na elewacji budynków

Wysoka estetyka i oryginalność długich płytek klinkierowych na elewację to nie wszystko. Co jeszcze sprawia, że warto w nie zainwestować?

  • Uniwersalność zastosowania. Długie i wąskie płytki klinkierowe najczęściej stosowane są na nowoczesnych obiektach, które charakteryzują prostota i elegancja. Nie oznacza to jednak, że nie sprawdzą się w starszych obiektach, np. do ich odrestaurowania – zwłaszcza że dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych (również klasycznej czerwonej cegły).
  • Szeroki wybór płytek klinkierowych. Podobnie jak w przypadku standardowych formatów, również tego rodzaju, klinkier elewacyjny łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb i preferencji. Oprócz wspomnianej już czerwonej cegły możesz postawić na minimalistyczną biel lub szarość, głęboką czerń, a nawet oryginalny kolor piaskowca. Ogromna różnorodność barw oraz odcieni sprawia, że płytki LDF i XLDF pozwolą zrealizować każdy projekt.
  • Doskonałe parametry techniczne. Długi klinkier powstaje w identyczny sposób, co ten klasyczny – do jego produkcji wykorzystuje się wysokogatunkowe rodzaje gliny, które wypalane są w bardzo wysokich temperaturach. W praktyce oznacza to, że takie płytki elewacyjne również są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, czynniki atmosferyczne czy ogień. Dzięki temu pozostają piękne i funkcjonalne przez wiele lat.

Gdzie sprawdzi się klinkier elewacyjny w długim formacie?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, długie płytki klinkierowe doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku nowoczesnych, jak i tradycyjnych budynków. Będą idealnym sposobem na stworzenie pięknej, przełamującej schematy elewacji w domu jedno- lub wielorodzinnym, którego mieszkańcom zależy na unikalnych rozwiązaniach.

Ekskluzywny charakter tego typu produktów sprawia, że równie często wybierają je architekci i inwestorzy obiektów użyteczności publicznej czy hoteli. Dzięki nim możliwe jest stworzenie oryginalnych, przyciągających wzrok klientów lub gości elewacji klinkierowych, co pozytywnie wpływa na wizerunek i prestiż firm oraz instytucji w nich się znajdujących.

Szukasz najlepszych płytek klinkierowych elewacyjnych?

W Feldhaus doskonale znamy obowiązujące w branży budowlanej trendy i wiemy, jak spełniać oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów. Dlatego też polecamy płytki elewacyjne klinkierowe w długim formacie, które wyróżniają się nie tylko oryginalnością i wysoką estetyką, ale również parametrami technicznymi. Wybierając nasze wyroby, możesz liczyć na ich ponadprzeciętną trwałość i zyskujesz ogromny wybór kolorów, wśród których z całą pewnością znajdziesz rozwiązania idealnie odpowiadające Twoim potrzebom.

Oczywiście w naszym bogatym asortymencie znajdziesz również płytki klinkierowe o standardowych formatach (240x14x52 i 240x14x71). Polecamy sprawdzenie kolekcji Vascu, Sintra, Vario, Romero i wielu innych, które cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób prywatnych, jak i Klientów biznesowych!

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij znajomym

Pozostałe porady

Zobacz nasze
wybrane realizacje