Jak zachować doskonały wygląd klinkierowej fasady tuż po remoncie? Najważniejsze to dobrze położyć płytki elewacyjne

Odświeżając zewnętrzne ściany niewątpliwie chcesz, aby oszałamiające rezultaty i wizualne piękno utrzymały się jak najdłużej. Dlatego też tafelki wykonane z klinkieru, jakie tworzymy w firmie Feldhaus, są doskonałym materiałem wykończeniowym. Każda płytka elewacyjna nie tylko wyróżnia się nadzwyczajną elegancją, ale też długowiecznością oraz łatwością w utrzymaniu. Jednak aby móc w pełni cieszyć się właściwościami klinkieru, należy zadbać o zachowanie odpowiednich procedur oraz budowlaną jakość – jak to zrobić?

W trakcie prac murarskich nie wolno dopuścić, by materiał był narażony na nadmierny kontakt z wilgocią

Prawdziwy klinkier, taki jaki oferujemy naszym Klientom w katalogach Feldhaus, cechuje się niezwykle niskim poziomem nasiąkliwości na poziomie mniejszym niż 6%. To imponujący wynik, ale przecież nie oznacza całkowitej niewrażliwości na wodę. Jeżeli przechowuje się materiał w nieodpowiednich warunkach, bezpośrednio przed montażem, w trakcie lub tuż po nim płytka elewacyjna zostanie wystawiona na działanie wilgoci, po pewnym czasie mogą pojawić się szpetne, białawe wykwity. Podobnie skończy się zastosowanie niewłaściwej zaprawy murarskiej pamiętaj, aby podczas układania klinkieru unikać mieszanin, w których znajduje się wapno. Na szczęście zasadnicze błędy w sztuce budowlanej da się później naprawić, bez jakiegokolwiek uszczerbku dla odporności czy pierwotnej kolorystyki.

Co robić, kiedy płytki elewacyjne pokryją się białymi zaciekami? Zobacz, jak usunąć wykwity z klinkieru!

Widoczne ślady wilgoci na fasadzie, które mogą pojawić się przy niewystarczającej jakości prac murarskich, często okazują się prawdziwym utrapieniem. Dlatego w Feldhaus przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci się z nimi uporać. W pierwszej kolejności należy uporać się ze źródłem problemu, czyli nieszczelnymi fugami pomiędzy płytkami elewacyjnymi. Po usunięciu niedoróbek oraz poważnie uszkodzonych (pękniętych) fragmentów fasady, należy wyszczotkować powierzchnię klinkieru całkowicie na sucho. Na zakończenie pozostaje przemyć ściany ciepłą wodą pod ciśnieniem. W szczególnie trudnych przypadkach może być konieczne użycie specjalistycznych preparatów do zmywania białych wykwitów. Jednak wybierając płytki elewacyjne z klinkieru najwyższej jakości od firmy Feldhaus, a także ściśle stosując się do elementarnych zasad wykańczania ścian, wszystkie opisane wyżej kłopoty w ogóle nie będą Ci dokuczać. Zadbaj o jakość na każdym obszarze, a nasze tafelki klinkierowe staną się piękną ozdobą Twojego domu na wiele długich lat!

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij znajomym

Zobacz również pozostałe wpisy