Feldhaus zaprasza za kulisy produkcji klinkieru. Zobacz, jak powstaje bardzo popularna cegła

Pozycja klinkieru w ostatnich latach urosła w oczach nie tylko doświadczonych deweloperów, ale także wśród indywidualnych Klientów, którzy cenią sobie wytrzymałość oraz urokliwy design tego typu materiału. Produkcją cegieł klinkierowych zajmujemy się od 1857 roku. To wtedy udało nam się stworzyć pierwszy produkt, który zrewolucjonizował branżę budowlaną. Zastanawiasz się, w jaki sposób powstaje klinkier? Za kilka chwil całkowicie zaspokoimy Twoją ciekawość!

Klinkier to pasja, którą zarażamy kolejne pokolenia. Sprawdź, dlaczego warto wybrać Feldhaus

Ogromne zalety wykorzystywania klinkieru prawdopodobnie są już Ci znane, prawda? Musimy jednak podkreślić, że jedynie inwestycja w pierwszorzędnej jakości produkt umożliwia korzystanie z pełnej gamy korzyści płynących z wykonywania elewacji klinkierowych. Takie wyroby możesz znaleźć w asortymencie naszej firmy. Co stoi za sukcesem cegły produkowanej przez Feldhaus? Przede wszystkim ponad 160 lat doświadczenia w prowadzeniu rodzinnej fabryki. Wypalanie gliny jest dla nas życiową pasją – tym razem to fakty, a nie pusty slogan reklamowy, na który łatwo trafić w sieci. Każdego dnia chcemy tworzyć jeszcze doskonalsze wyroby, a autorskie metody sprawiły, że cieszymy się tytułem europejskiego lidera w wyznaczaniu nowoczesnych trendów elewacyjnych.

Czym jest oraz w jaki sposób powstaje klinkier? Zdradzamy szczegóły funkcjonowania fabryk

Na samym początku należy wyjaśnić, czym tak naprawdę jest klinkier. To tworzywo ceramiczne powstałe w wyniku długotrwałego wytapiania gliny – najstarszego surowca budowlanego. Jest ona

wymieszana z wodą i pierwszorzędnej jakości piaskiem. Twardość oraz szereg innych, wymiernych właściwości klinkieru uzyskiwane są dzięki rozgrzaniu pieca do temperatury przekraczającej nawet 1000 °C. W firmie Feldhaus proces ten trwa kilkanaście godzin, a finalnie możemy zaproponować swoim klientom produkt całkowicie odporny nie tylko na skrajne warunki pogodowe, ale także na wodę. Cegła klinkierowa produkowana jest na dwa sposoby: ręcznie oraz mechanicznie. W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia z tradycyjnym formowaniem gliny. To właśnie z tego powodu wyrób uzyskiwany w całości bez udziału nowoczesnych maszyn jest zauważalnie droższy od spieku mechanicznego. Własnoręcznie obrobiony surowiec to także zdecydowanie lepszy efekt wizualny, który świetnie sprawdzi się nie tylko w zewnętrznych, ale także w wewnętrznych pracach wykończeniowych. Czym więc cechuje

się klinkier produkowany metodą maszynową? Posiada on idealnie powtórzone wymiary oraz jednolitą barwę. Na szczególną uwagę zasługuje także pełne wypełnienie wnętrza produktu.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij znajomym

Zobacz również pozostałe wpisy