Elewacja z klinkieru a szacowane koszty jej położenia. Odpowiadamy na najważniejsze pytania

Jednym z największych trendów zewnętrznych prac wykończeniowych jest obecnie elewacja z klinkieru. Szereg zalet takiego materiału budowlanego sprawił, że po tego typu surowiec sięga coraz więcej zarówno deweloperów, jak i osób prywatnych. Podpowiadamy, jakie są szacowane koszty zakupu klinkieru oraz dlaczego warto w niego zainwestować.

Dlaczego do wykonania elewacji warto wykorzystać klinkier?

Z trzech powodów. Jest to surowiec trwały, oryginalny i doskonale łączy się z innymi materiałami budowlanymi. Zarówno cegły, jak i płytki klinkierowe świetnie spisują się w każdych warunkach atmosferycznych. Tego typu produkty są odporne nie tylko na najbardziej skrajne temperatury, ale także na wodę. Uniemożliwiają powstanie i rozwój niebezpiecznej dla zdrowia człowieka wilgoci, a ich czyszczenie odbywa się w bajecznie prosty sposób – w większości przypadków wystarczy przetrzeć zabrudzone miejsce wilgotną szmatką. Aby wyróżnić swój dom na tle sąsiadujących z nim budynków, warto do klinkieru dodać drewno lub kamień, które świetnie łączą się z klinkierem.

Budżet na elewację. Ile średnio wydamy na zakup materiałów budowlanych?

W internecie bardzo łatwo trafić na informację, jakoby elewacja z klinkieru była sporym i nieopłacalnym wydatkiem. Tymczasem kwota, jaką trzeba zapłacić za tego typu wykończenie jest bardzo atrakcyjna. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę zalety materiałów klinkierowych. Decydując się na produkty znajdujące się w asortymencie Feldhaus Klinkier możesz mieć pewność, że zagwarantujemy Ci najlepszy na rynku stosunek ceny do jakości. U nas, za jeden metr kwadratowy klasycznych czerwonych płytek w formacie NF, zapłacisz kwotę, oscylującą w granicach 120 zł. Nieco drożej, ponieważ około 200 zł, wyniesie Cię zakup klasycznej cegły. Czy wartości te wzrastają w przypadku wyboru innej barwy materiału? Jeśli tak, to nieznacznie. Cena za płytki nie ulega większej zmianie, natomiast średnio o złotówkę więcej zapłacimy za cegłę w inny odcieniu.

Dodatkowe koszta jakie poniesiemy, wybierając elewację z klinkieru

Materiały budowlane to jednak nie koniec wydatków związanych z pracami wykończeniowymi. Jeśli decydujemy się na samodzielny montaż elewacji, do budżetu musimy doliczyć koszt zaprawy murarskiej, fugowania, tynku i kleju. Operacje te może wykonać także wyspecjalizowana firma, która jest kolejnym poszerzeniem kwoty końcowej wykonania zewnętrznej elewacji. Warto pamiętać, że ceny wyżej wymienionych produktów i usług są ściśle uzależnione od ich dostawcy.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij znajomym

Zobacz również pozostałe wpisy