Komin z klinkieru

Cegła klinkierowa na komin. Czy można wymurować komin z klinkieru?

Dlaczego do budowy komina warto wybrać właśnie klinkier? Do jego najważniejszych zalet należą – duża wytrzymałość, łatwość w montażu oraz doskonałe walory estetyczne. Elewacje budynków oraz kominy wykończone płytkami elewacyjnymi posiadają swój niepowtarzalny urok. Klinkier stale zyskuje na popularności, znajdując uznanie zarówno wśród miłośników nowoczesnych rozwiązań, jak i ponadczasowej klasyki. Dzięki bardzo dobrym parametrom technicznym, w tym dużej odporności na zróżnicowane warunki atmosferyczne, znakomicie spisuje się jako materiał do budowy lub do wykończenia komina.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile kosztuje komin z klinkieru?
  • Czy można wymurować komin z klinkieru?
  • Jak wykończyć komin z klinkieru?
  • Jak uszczelnić komin z klinkieru?
  • Jak położyć klinkier na kominie?
  • Jaka najlepsza cegła klinkierowa na komin?
  • Jakie płytki klinkierowe na komin będą najlepsze?

Czy cegła klinkierowa nadaje się na komin? Komin z cegły klinkierowej, czyli komin podwójnie przyjazny środowisku

Nie ulega wątpliwości, że stosowanie materiałów przyjaznych dla środowiska jest przyszłościowym i godnym naśladowania trendem. Cegła klinkierowa na komin należy do materiałów ekologicznych, które charakteryzują się wieloletnią trwałością. Komin zbudowany z tego budulca może przetrwać ponad wiek. Dzięki zastosowaniu klinkieru zyskują Państwo zatem komin: mocny, przyjazny dla środowiska, ekologiczny i zarazem ekonomiczny.

Komin z klinkieru zapewnia trwałość nawet na długie dekady. Ewentualna naprawa może być konieczna w przypadku wystąpienia uszkodzeń mechanicznych. Pomijając tego rodzaju sytuacje, komin z cegły klinkierowej praktycznie nie wymaga żadnych nakładów finansowych przez wiele lat.

Nie każde rozwiązanie z zakresu budownictwa jest równie przyjazne dla środowiska, jak klinkier. Obecnie wiele mówi się o tego rodzaju kwestiach i o tym, że budujemy nie tylko dla siebie, ale także dla kolejnych pokoleń. Warto to robić z głową, stawiając na ekologiczne, estetyczne i bardzo trwałe kominy klinkierowe oraz inne konstrukcje z klinkieru.

Ile kosztuje komin z klinkieru? Cena cegły klinkierowej na komin

Ile kosztuje jedna cegła klinkierowa na komin? Komin wykonany z klinkierowych cegieł to właściwie jednorazowy koszt. Warto zwrócić uwagę na to, że chociaż niektóre materiały na komin mogą być tańsze, niekoniecznie są one przyjazne dla środowiska i nie zawsze zapewniają tak samo wysoki poziom wytrzymałości, jak właśnie klinkier. A zatem, jeśli chcesz zainwestować w trwałe rozwiązanie i uniknąć kosztownych napraw czy renowacji, idealny wybór to cegła klinkierowa na komin.

Cegła na komin. Płytki klinkierowe na komin na zewnątrz i wewnątrz domu

Widoczny z zewnątrz, wystający ponad dach komin w rzeczywistości stanowi tylko niewielką część całej konstrukcji, która przebiega praktycznie przez całą wysokość budynku. Z tego względu tak ważne jest, aby materiał wybrany do budowy komina wyróżniał się bardzo dobrą jakością, solidnością oraz trwałością. Jeśli już teraz wybiorą Państwo wysokiej klasy materiał, zagwarantuje on długoletnią żywotność i bezawaryjność całej konstrukcji. Warto przy tym mieć na uwadze, że ewentualna przebudowa komina w przyszłości mogłaby nastręczać znaczne trudności i wiązać się z dużymi kosztami. Dlatego najlepiej od razu postawić na sprawdzony, wysokiej klasy materiał o doskonałej trwałości.

Jaka cegła klinkierowa na komin jest najlepsza?

Jaka cegła klinkierowa na komin jest najlepsza? Cegły tego typu dostępne są w szerokiej gamie wariantów, zarówno pod względem kolorystyki, faktury, jak i wymiarów. Można wybierać zatem pomiędzy cegłami klinkierowymi o jednolitym kolorze, a cegłami o urozmaiconej kolorystyce, np. z przejściami tonalnymi, które zapewniają bardzo ciekawy efekt wizualny. Wybór zależy od charakteru całego budynku — czy jest on prosty i nowoczesny, czy może utrzymany w stylu wiejskim lub klasycznym.

Jaka jest najlepsza cegła na komin?

Komin klinkierowy to synonim wysokiej jakości i nienagannej stylistyki. Najlepszym tego dowodem jest stale rosnąca popularność tego rozwiązania. Cegła klinkierowa zapewnia szeroki wachlarz możliwości w zakresie projektowania i jest wyjątkowo wszechstronnym materiałem. Aby się o tym przekonać, wystarczy sprawdzić, co oferuje dobry producent cegieł klinkierowych, Widoczne na stronie internetowej kolekcje cegieł z klinkieru można łatwo dopasować do budynków utrzymanych w różnych stylach architektonicznych. Jest to zasługą niezwykle zróżnicowanej oferty kolorystycznej i wzorniczej.

Kiedy warto wybudować komin klinkierowy?

Cegły klinkierowe są w związku z tym chętnie wybierane nie tylko przy renowacjach starszych budynków, ale również w przypadku budowy nowych domów. Komin z cegły klinkierowej bardzo dobrze komponuje się zarówno z płaskimi dachami, jak i tymi z tradycyjnej dachówki, np. dwuspadowymi.

Może Cię też zainteresować:

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij znajomym

Pozostałe porady

Zobacz nasze
wybrane realizacje