Imitacja cegły na ścianie jako efektowna dekoracja z płytek!

Stara cegła na ścianie to jedna z popularniejszych dekoracji w polskich domach. A jednak nie w każdym budynku istnieją ceglane elementy, które można by odnowić i wyeksponować. Na szczęście producenci materiałów wykończeniowych błyskawicznie reagują na oczekiwania klientów i zmieniające się wciąż trendy. A najlepszym sposobem na piękną cegłę w pomieszczeniu jest położenie na ścianie płytek klinkierowych imitujących efekt starej, zabytkowej cegły.

Płytka z cegły

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i nowoczesnym trendom panującym w budownictwie, wielu producentów wyrobów wykończeniowych stara się nawiązywać do sprawdzonych i wciąż efektownych rozwiązań. Architektura wnętrz oraz elewacji zewnętrznych nie ogranicza się, tworząc ciekawe i indywidualne realizacje projektowe. W branży wyrobów klinkierowych naprzeciw wszelkim oczekiwaniom wychodzą płytki klinkierowe Feldhaus imitujące efekt starej cegły z kolekcji Vascu. Ilość wzorów i wersji kolorystycznych oferowanych płytek ceglanych jest tak ogromna, że z łatwością dopasujesz model, który spełni wszystkie oczekiwania i doskonale komponuje się z aranżacją wnętrza. Można wybierać spośród wielu odcieni czerwieni, brązu, szarości i beżu, a nawet łączyć ze sobą płytki cegłopodobne o różnych kolorach aby uzyskać jeszcze ciekawszy i oryginalniejszy efekt dekoracyjny.

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się płytka klinkierowa?

Na to pytanie można odpowiedzieć w dwóch słowach: we wszystkich. Każde pomieszczenie, któremu chcesz nadać wyjątkowego charakteru, może zostać ozdobione płytkami imitującymi stare cegły.

  • Sypialnia i pokój dzienny - wymagają nastrojowego, ciepłego wykończenia. To pomieszczenia, w których oczekujemy bardzo domowego wystroju, a więc płytka klinkierowa będzie w nich wyglądała wspaniale. Daje uczucie przytulności wnętrzu, ociepla je i stanowi fantastyczne tło dla takich elementów wyposażenia jak lustro, obrazy, zdjęcia rodzinne.
  • Przedpokój i klatka schodowa - na nie zwykle brak nam pomysłu. Ale już ściana z cegły, na której zainstalujesz kinkiety - będzie wyglądała efektownie. Dodając do tego lustro lub ciekawe fotografie w ładnych ramkach, pomieszczenia te nabiorą zupełnie nowego wyrazu.
  • Pokój dziecięcy - zapomnijmy o tapetach, które stanowią niezbyt gustowne wykończenie pokoju dziecięcego. Zapomnijmy o opłakanych efektach radosnej twórczości Twojej pociechy - płytki cegłopodobne z klinkieru nie przyjmują wilgoci ani zabrudzeń. Mały artysta może więc bez przeszkód próbować zamalować je kredkami lub farbami - nie zniszczą się. Są także odporne na uszkodzenia mechaniczne i stanowią, jak już wspomnieliśmy, materiał bezpieczny dla zdrowia dziecka.
  • Kuchnia - wystarczy przejrzeć galerię kuchni z klinkierową ścianą, by zakochać się w tym materiale bez pamięci. Efekt cegły wspaniale komponuje się z meblami w stylu skandynawskim, prowansalskim, angielskim, retro, a nawet ultranowoczesnym. Zawsze podkreślają urodę wyposażenia kuchni i nadają temu pomieszczeniu ciepłego, domowego charakteru. Można położyć je nawet nad kuchenką lub zlewozmywakiem, albowiem nie szkodzą im wilgoć i tłuszcz pryskający z patelni czy garnków.
  • Łazienka - po przeczytaniu wcześniejszych akapitów tego artykułu domyślasz się zapewne, że nawet w łazience płytki klinkierowe sprawdzą się bez zastrzeżeń. Ich właściwości warto tu omówić szerzej, gdyż łazienka to pomieszczenie o bardzo specyficznym mikroklimacie oraz wymaganiach. Przede wszystkim panuje w niej wysoka wilgotność, co sprawia, że nie każdy materiał będzie się sprawdzał. Płytka klinkierowa cechuje się niezwykle niską nasiąkliwością, a ta wilgoć, która jednak wsiąknie do niej - jest szybko i w całości oddawana w postaci pary wodnej. Warto także przypomnieć, że na klinkierze nie rozwija się pleśń. A dzięki odporności na uszkodzenia mechaniczne, możesz zmywać z niej osady z mydła przy pomocy szczoteczki.

Elewacje zewnętrzne wykonane z klinkierowych płytek cegłopodobnych także posiadają niesamowity urok. Odpowiednio dobrana kolorystyka z szerokiej oferty produktów Feldhaus na pewno pozwoli projektantom i architektom realizować indywidualne i wyjątkowe projekty, a dostępne płytki ceglane Vascu ułatwią wykonanie zaaranżowanej przestrzeni.

Płytki klinkierowe z efektem starej cegły z kolekcji Vascu mogą zdobić całą ścianę w pomieszczeniu lub tylko jego najbardziej interesujące elementy - kominek, wnękę czy ścianę okienną. Wszystko zależy od własnej wyobraźni i gustu. Efekt jest jednak godny poświęconej uwagi i wykonanej pracy.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij znajomym

Pozostałe porady