150 lat tradycji
bg

Masz oryginalne pomysły architektoniczne? Klinkier jest materiałem, którego potrzebujesz

Choć zadaniem każdego obiektu jest przede wszystkim spełnianie określonych funkcji użytkowych, również i jego forma odgrywa jak wiemy ogromną wprost rolę. Może to być kwestia czysto estetyczna albo jedynie pewne troska o porządek wspólnej przestrzeni. Architektura jest jednak także środkiem wyrazu, komunikacji, toteż poświęcamy jej wielką uwagę. To, jaki uda się uzyskać w tym zakresie efekt, zależy w ogromne mierze od stosowanych materiałów.

Zachowawcza harmonia czy zupełna fantazja? Wybór należy do Ciebie!

Widok cegły należy do tych, które na trwale wrosły w naszą kulturę materialną. Rzut oka na strzeliste gotyckie katedry wystarczy, by zweryfikować mity o rzekomej rozwojowej stagnacji średniowiecza. Potrzebne były jeszcze kolejne długie wieki, byśmy doczekali wreszcie czasów, gdy budowle z podobnym lub większym rozmachem możemy stawiać z nieporównywalną swobodą i szybciej. Ogromne możliwości, jakie dał nam żelbeton nie sprawiły jednak, że cegła odeszła w cień. Choć betonowe powierzchnie jako świadomie zastosowany element aranżacji cieszą się coraz większą popularnością, w przypadku wielu zastosowań wciąż jest to rodzaj ekstrawagancji i jeszcze długo nie będzie inaczej. Wolimy widzieć wokół siebie cegłę, która zachowała status materiału konstrukcyjnego zdolnego jednocześnie pełnić funkcję dekoracyjną.

Wykonana poprzez klinkierowe płytki imitacja cegły znajduje więc zastosowanie w obiektach o najróżniejszej postaci. Jest to zarówno element, zdolny nadać danej budowli powagę i harmonię jak i taki, przy pomocy którego stworzyć można najbardziej nawet fantazyjne kompozycje. Ogromną rolę odgrywa tu wielki wybór kolorów, jaki zapewnia oferta przygotowana przez firmę Feldhaus. Z z nami możesz stworzyć z klinkieru dosłownie wszystko. Projektuj tylko dobrze – to wszak wyroby, które będą spełniać swoją funkcje przez wiele dziesięcioleci. Co najmniej!

Tworzona przez płytki imitacja cegły znajdzie zastosowanie wszędzie

Jedną cech, która wciąż zdobywa dla cegły tak istotne miejsce w architekturze, jest uniwersalność. Chcemy wznieść obiekt nawiązujący do modernizmu, harmonijny, utylitarny w formie? Ceglana elewacja to doskonały wybór. A może korzystamy z równie wielkiej swobody, jakiej domagają się trendy nowoczesne? Skromna cegła znakomicie odnajdzie się pośród prostych form, okazałych przeszkleń, czy np. detali z aluminium bądź innych metali. Nad rolą cegły w bardziej zachowawczych projektach architektonicznych rozwodzić się już szeroko nie trzeba. Podobnie jak kamień, znakomicie wygląda w obiekcie wykorzystującym elementy drewniane i jest oczywistym wyborem, gdy jego ogólna postać ma pozostać klasyczna. Coraz bardziej popularny styl industrialny to kolejna tendencja, która otwiera dla cegieł szerokie zastosowanie. Zwłaszcza, że w przeciwieństwie do wspomnianego już betonu, jest dużo więcej funkcji, w których łatwo ją zaakceptować szerokim rzeszom użytkowników. Sprawdź naszą ofertę i wybierz wyroby, dzięki którym zrealizujesz swoje najbardziej oryginalne pomysły. A może to właśnie nasze różnorodne płytki okażą się inspiracją?

im