150 lat tradycji
bg

Zastanawiasz się nad kupnem klinkieru? Zapoznaj się z vademecum stworzonym przez Feldhaus

W ostatnich latach na rynku deweloperskim można zaobserwować wyraźny wzrost zainteresowania produktami z klinkieru. Zupełnie nas to nie dziwi! Glina jest przecież najstarszym i bardzo trwałym materiałem budowlanym, który wykorzystywany był już w czasach starożytności. Zaciekawił Cie tego typu surowiec? Prezentujemy wszystkie informacje, które wyjaśnią fenomen klinkieru.

Szereg wymiernych korzyści. To one stoją za sukcesem zewnętrznych elewacji z klinkieru

Elewacja z klinkieru to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie ogromną wytrzymałość produktów wykorzystywanych do wykończenia zewnętrznych ścian budynków. Dzięki produkcji w piecu rozgrzanym do temperatury znacząco przekraczającej 1000 stopni w skali Celsjusza, klinkier charakteryzuje się odpornością nawet na najbardziej skrajne warunki pogodowe. Proponowane przez naszą firmę Feldhaus wyroby ceramiczne świetnie sprawdzą się podczas arktycznych mrozów, a swoje właściwości zachowają także w trakcie okresu letniego, kiedy doświadczamy największych upałów. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest także s tosunkowo niewielki nakład sił przy konserwacji i czyszczeniu cegłówek klinkierowych. Wystarczy, że raz na kilkanaście miesięcy zostaną dokładnie umyte pod silnym strumieniem wody. Specjalna powłoka utrudnia przywieranie różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Uniwersalność to bardzo duża zaleta klinkieru, o której większość osób nie miała pojęcia!

Ogromne zalety klinkieru, o których wcześniej wspominaliśmy sprawiają, że taki materiał wzbudza zainteresowanie nie tylko naszych Klientów, ale przede wszystkim licznych projektantów. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że płytki klinkierowe to nie tylko zewnętrzna elewacja budynku. Ze względu na swoje termiczne właściwości, taka ceramika może być wykorzystywana do budowania palenisk oraz domowych kominków. Z klinkierem coraz częściej spotkasz się również w kuchniach, toaletach czy chociażby w łazienkach, czyli w miejscach narażonych na powstawanie dużej ilości wilgoci i innych niebezpiecznych dla organizmu człowieka bakterii. Oferowana przez naszą firmę glina jest całkowicie obojętna na takie czynniki – pełni funkcję protekcyjną oraz przede wszystkim ozdobną, która zdecydowanie większą popularnością cieszy się w salonach, sypialniach i innych pomieszczeniach dziennych. Warto podkreślić, że klinkierem można wzbogacić nawet niewielki fragment ściany. Taki zabieg z pewnością doda charakteru Twoim pomieszczeniom. Co ciekawe, pierwszorzędnej jakości spiek gliny stanowi też podstawę konstrukcji wytrzymałych ogrodzeń.

im