150 lat tradycji
bg

Chcesz ozdobić kuchnię ceglanymi dodatkami? Podpowiadamy, jak to zrobić

Cegła to jeden z najbardziej popularnych i jednocześnie najstarszych materiałów budowlanych. Od wielu lat jest w stanie nadać ogromnej klasy i charakteru niemalże każdemu pomieszczeniu. Nie dziwi więc fakt, że tego typu surowiec coraz częściej zagląda do wnętrz naszych domów. Zastanawiasz się nad użyciem płytek z cegieł w swojej kuchni? Przeczytaj nasz tekst!

Kiedy warto stosować, a kiedy należy unikać cegły w naszej kuchni? Odpowiadamy na pytania!

Przed wyposażeniem ścian kuchni w płytki z cegły warto zapoznać się z zasadami, których przestrzega każdy architekt wnętrz. Mimo, iż jest to produkt niezwykle uniwersalny i pasuje zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego wystroju, nie zawsze będzie podkreślał największe atuty naszego pomieszczenia. Tego typu materiał nie będzie dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających stosunkowo małą i niedostatecznie oświetloną kuchnię. Dodatkowo, specjaliści odradzają układania produktów ceglanych blisko kuchenek. Surowiec jest niezwykle narażony na pochłanianie tłuszczu, przez co już po kilku dniach od położenia na jego strukturze mogą pojawić się ciężkie do usunięcia plamy. Wiadomo już kiedy nie korzystać z najstarszego materiału budowlanego. W jakich przypadkach natomiast warto postawić na cegłę?

O to, że ułożenie płytek z cegły optycznie zmniejszy pomieszczenie, nie muszą martwić się właściciele przestronnych kuchni. Warunkiem sprzyjającym zamontowaniu tego surowca jest także odpowiednie oświetlenie, zarówno to naturalne, jak i sztuczne. Wiązka wysokiej jakości światła padająca na nieregularną strukturę cegły będzie tworzyła niepowtarzalny efekt. Posiadając dużą kuchnię, można również zastanowić się nad ochroną surowca od tłuszczu i innych zabrudzeń wynikających z codziennego gotowania. Stylowym zabezpieczeniem ściany są szkła hartowane. Tego typu dodatek łatwo utrzymać w czystości, a jego połysk podkreśli charakter cegły.

Malowanie cegieł. Dopasuj ich kolor do indywidualnych preferencji

Oryginalna cegła jest mocno pomarańczowa, ale nie zawsze taki kolor będzie pasował do pozostałych dodatków w naszej kuchni. Na szczęście malowanie wysokiej jakości cegieł, które znajdziesz w naszej ofercie, jest dla nich całkowicie bezpieczne. Nie wpłynie negatywnie na strukturę surowca oraz nie pozbawi go jego właściwości. Jeżeli meble w Twojej kuchni są utrzymane w jasnej stylistyce – pomaluj cegły na biało. Kolor takiego wykończenia zawsze powinien współgrać z resztą kuchennego wyposażenia.

im