150 lat tradycji
bg

Rosnąca popularność klinkieru to nie moda. To po prostu rezultat jego wspaniałych zalet

Coraz większe zapotrzebowanie odbiorców na klinkier jest na naszym rynku niepodważalnym faktem. Jeszcze nie tak dawno stosowano go przede wszystkim przy wykańczaniu detali, coraz większa liczba inwestorów decyduje się jednak na to, by pokrywać nim całą elewację. Piękny wygląd takich obiektów to z całą pewnością nie jedyna przyczyna takiego wyboru. Zajmijmy się więc także pozostałymi.

Atuty klinkieru stają się oczywiste wraz z każdym rokiem użytkowania

Główną barierą, która każe każdemu z sięgających po klinkier inwestorów dobrze przemyśleć ten wybór, jest jego cena – na rynku bez trudu znajdziemy jak wiadomo rozwiązania tańsze. Aby właściwie ocenić racjonalność takiego zakupu, trzeba jednak mieć na uwadze, że wznoszenie dowolnego budynku to inwestycja długoterminowa. Elewacja klinkierowa jest wysoce odporna na wszystko. Dosłownie. Nie zagrażają jej bowiem nie tylko wilgoć, słońce czy uszkodzenia mechaniczne, ale także zmieniające się mody. Cegła była, jest i wedle wszelkiego prawdopodobieństwa zawsze będzie widokiem w architekturze pożądanym. Jak często możemy się przekonać, niezależnie do tego, jakiemu stylowi jest ona w danym przypadku podporządkowana. Wspaniały z niej użytek robił przecież także np. modernizm.

A zatem, gdy użytkownicy obiektów tynkowanych będą co jakiś czas ponosili koszty i niewygody związane ze sprawdzaniem ich stanu, wznoszeniem rusztowań, usuwaniem ubytków, przemalowywaniem czy impregnacją, domom, w których zastosowano klinkier wystarczy jedynie sporadyczne i nader łatwe mycie.

Jedyne, o co trzeba zadbać poza doborem wysokiej jakości materiału, takiego jak ten dostarczany przez firmę Feldhaus, jest prawidłowe wykonanie wszystkich prac, czyli m.in. stosowanie właściwych zapraw i ochrona miejsca robót przed wilgocią. Klinkierowe elewacje będące dziełem fachowców zawsze z powodzeniem opierają się próbie czasu.

Ogromne pole do popisu dla projektantów o najrozmaitszych pomysłach

Innym nieporozumieniem, z jakim można się niekiedy spotkać przy temacie klinkieru, jest rzekoma monotonia, na jaką skazani mieliby być inwestorzy decydujący się ten materiał. Jest to nieporozumienie świadczące o braku wiedzy o ilości dostępnych obecnie na rynku wyrobów. Zapraszamy do zapoznania się z zaprezentowaną na naszej stronie ofertą, dzięki której łatwo przekonać się, jak szerokie pole do popisu mają projektanci sięgający po ten materiał. Na naszych Klientów czeka nie tylko szeroka paleta kolorów, jakie dobierać można w rozmaitych kombinacjach, ale także wyroby cieniowane. Jeśli dodamy do tego możliwość zastosowania na murze szeregu różnych wiązań okazuje się, że na niejednej ulicy moglibyśmy pokryć elewacją z klinkieru wszystkie domy i każdy mógłby pozostać innym. Ograniczeniem nie są także style architektoniczne, w które chcielibyśmy się wpisywać, jako że cegłę da się zastosować w zasadzie w każdym.

Zapraszamy zatem do korzystania z naszej oferty wszystkich, którzy cenią sobie wysoką jakość materiałów i ich piękno. O zaletach proponowanych przez nas wyrobów przekonało się już wielu wymagających odbiorców.

im