150 lat tradycji
bg

Jak dobrze wykorzystać cegłę w aranżacji wnętrza? Podpowiadamy

Dzięki szerokiej dostępności znakomitej jakości materiałów, takich jak te dostępne w naszej ofercie, aranżacja wnętrz w dowolny niemal sposób, jaki przyjdzie nam do głowy, nie napotyka zazwyczaj technicznych przeszkód. Główną rzeczą, której musimy więc poświęcić dłuższą chwilę namysłu, jest to czy realizacja danego zamysłu, nawet jeśli będzie cechowała się doskonałą jakością, naprawdę przyniesie nam satysfakcję. Tym bardziej, że cegły i płytki pozwalają projektantom na nadzwyczaj dużą swobodę.

Dobrze przemyśl swoje oczekiwania

Obecnie możemy obserwować coraz śmielsze stosowanie cegły i imitujących ją płytek we wnętrzach o najróżniejszym przeznaczeniu i to nie tylko w roli pewnego rodzaju detali bądź np. obudów kominków czy wyposażenia kuchennego. Jednocześnie przy jej pomocy osiągać można diametralnie różne rezultaty, od pewnej surowości właściwej aranżacjom rustykalnym i industrialnym, po skromną elegancję, którą charakteryzuje się wiele z kompozycji utrzymanych w stylu nowoczesnym.

Najważniejsze jest to, by każdy taki projekt był rezultatem namysłu nad możliwościami oferowanymi przez daną przestrzeń. Adaptacje rozwiązań zaczerpniętych z tych o zupełnie innym charakterze bywają co prawda udane, jednak wymagać to może zaangażowania dobrego projektanta, bądź pewnego dystansu pozwalającego na niezbędne niekiedy kompromisy.

Ostrożność wskazana jest np. wówczas, gdy chcemy podporządkować mały pokój stylizacji industrialnej, dla której właściwe są większe przestrzenie. Dominacja cegły nad wyglądem pomieszczenia może niekiedy okazać się nieco przytłaczająca. Tymczasem uzyskany dzięki niej efekt może być po prostu piękny. Często świetnie sprawdza się np. pokrycie nią jednej całej ściany, zwłaszcza, jeśli jej umiejscowienie sprawia, że jest dobrze oświetlana światłem słonecznym.

Dostarczymy ci najlepsze elementy klinkierowe

Oczekiwania, jakie kierujemy wobec wyrobów przeznaczonych do zastosowania wewnętrznego, bywają szczególne. Nawet jeśli interesuje nas np. nawiązanie do stylu rustykalnego, nie zawsze chcemy, by w parze szła z tym zupełna surowość tworzących go form. Piękne, wykonane z perfekcyjną dokładnością płytki umożliwiają przeobrażenie każdej przestrzeni w sposób, który przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym użytkownikom.

M.in. dlatego warto stosować płytki cegłopodobne klinkierowe. Firma Feldhaus dostarcza je w szerokim wyborze barw i formatów, dzięki czemu służą naszym Klientom do tworzenia niezwykle zróżnicowanych aranżacji. Wygląd to jednak oczywiście nie wszystko. Wielkim atutem proponowanych przez nas wyrobów, jest ich doskonała jakość, będąca rezultatem wieloletniego doświadczenia i dopracowanych do perfekcji metod produkcji. Klinkier, ze względu na jego właściwości, można zastosować niemal wszędzie – trudno go przypadkiem uszkodzić i łatwo usuwa się z niego zabrudzenia. Jest to więc doskonały wybór na wiele lat satysfakcjonującego użytkowania.

im