150 lat tradycji
bg

Uczyń udaną każdą inwestycję. Postaw na klinkier!

Domów i innych obiektów nie wznosimy na chwilę – z reguły każda taka inwestycja ma przez wiele dekad służyć nam i następnym pokoleniom. Trzeba mieć to na uwadze dokonując każdej decyzji w zakresie stosowanych materiałów i rozwiązań technicznych. Zbytnie oszczędności poczynione na tym etapie oznaczać będą po prostu straty, które ujawnią się podczas użytkowania budynku, a także przy jego późniejszej sprzedaży. Klinkier jest w tym kontekście jednym z przykładów znakomitego wyboru.

Klinkier nie ma słabych stron w żadnym aspekcie

Zalety tego materiału są oczywiste dla każdego, kto zdecydował się na jego wykorzystanie w swoim obiekcie. Zarówno cegły klinkierowe użyte w konstrukcji ściany trójwarstwowej, jak i płytki zastosowane na ociepleniu to niezawodny sposób na redukcję kosztów i kłopotów towarzyszących jego użytkowaniu przez wiele lat. Jest to rezultatem wyjątkowych właściwości, jakie nadaje mu naturalny surowiec w postaci wysokogatunkowych rodzajów gliny, jej mieszanie z kruszywem zgodnie z wypracowanymi w ciągu wielu lat naszej pracy standardami, a następnie formowanie i procesy suszenia i wypalania.

Wyjątkowa twardość i nienasiąkliwość (nieprzekraczająca 6%) czyni go niewrażliwym na temperaturę, ogień, korozję chemiczną i biologiczną. Jest to środowisko nieprzyjazne glonom, mchom czy grzybom, nie jest także łatwo doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych.

Do tego dochodzi rzecz jasna wyjątkowa estetyka, z jaką nie mogą się równać żadne inne materiały konstrukcyjne i pokrycia elewacyjne. Już sam urok udanego architektonicznie i wzniesionego przez kompetentnych fachowców domu z elewacją klinkierową czyni z niego obiekt nader atrakcyjny, zwłaszcza na tle powszechnych w naszym kraju obiektów tynkowanych.

Ciesz się wyglądem i komfortem, ale także wysoką wartością

Możemy być pewni, że wszystkie wymienione kwestie nie ujdą uwadze świadomego nabywcy zainteresowanego naszą nieruchomością, jeśli zdecydujemy się ją sprzedać. Przyszłe koszty i ewentualne trudności związane z użytkowaniem w oczywisty sposób wpływają na wartość każdego budynku. Potwierdzają to wykonane przed kilkoma laty badania, z których wynika, że prawie połowa naszych rodaków jest zdania, iż zdecydowanie rośnie ona dzięki zastosowaniu ceramiki.

Nie bez znaczenia jest tu także sam wygląd, wszak uzyskanie bądź utrzymanie satysfakcjonującego często bywa obiektem kosztownych przedsięwzięć niezależnie od rodzaju zastosowanej w danym przypadku technologii.

Klinkier jest więc wyborem doskonałym pod każdym względem. Pewność satysfakcji z niego gwarantuje odpowiedni dostawca. Feldhaus to producent, który w ciągu ponad 160 lat swojej działalności wypracował najdoskonalszą technologię jego wytwarzania, o czym stale przekonują się nowi odbiorcy jego wyrobów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty obejmującej elementy w różnych formatach, kolorach i wykończeniach. Z nami łatwe staje się uczynienie dowolnego obiektu trwałym i efektownym.

im