150 lat tradycji
bg

W jakich wnętrzach warto zastosować płytki z cegły?

Każda przestrzeń, w której spędzać będziemy wiele czasu, albo udostępniać ją innym osobom, musi być należycie przygotowana. Dlatego zarówno aranżacja wnętrz mieszkalnych, jak i użytkowych, zwłaszcza reprezentacyjnych, jest zadaniem nader istotnym, pochłaniającym nierzadko dużo uwagi i kosztów. Płytki z cegły są rozwiązaniem, które pozwala na uzyskanie zachwycających rezultatów niezależnie od przeznaczenia konkretnych pomieszczeń – ich różnorodność otwiera przed projektantami niemal nieograniczone możliwości.

Nie tylko styl tradycyjny

Istnieją rozwiązania i style, które po prostu nie nie starzeją. Należy do nich niewątpliwie widok cegły, której umiejętne odsłonięcie zawsze tworzy we wnętrzu ciekawy efekt, zarówno wówczas, gdy chcemy nawiązać do wzorców klasycznych, jak i np. industrialnych.

Dziś jednak coraz częściej takiej możliwości nie mamy ze względu na zastosowaną w konstrukcji danego budynku technologię. Nie jest to jednak żaden kłopot – płytki z cegły, dostępne w ofercie firmy Feldhaus w bardzo szerokim wyborze, pozwalają w dowolnym miejscu stworzyć mniej lub bardziej dyskretny, bądź też okazały i dominujący nad resztą przestrzeni element. Gdzie warto tego rodzaju rozwiązania stosować? Odpowiedź jest prosta: wszędzie. Ze względu na właściwości techniczne klinkieru, który jest niezwykle twardy, a także niemal nienasiąkliwy, a więc wysoce odporny na wszelkie czynniki, jakim może podlegać w trakcie użytkowania, ograniczeń technicznych właściwie nie ma. Estetyka cegły jest zaś niezwykle uniwersalna, jak i sam ten budulec, towarzyszący nam od wielu wieków. Wiele zależy oczywiście nie tylko od ogólnej formy, ale i od precyzji wykonania konkretnego wyrobu. W tej kwestii płytki dostarczane przez firmę Feldhaus nie mają sobie równych i z powodzeniem mogą służyć nie tylko jak element aranżacji np. rustykalnej, ale i bardzo stosowanej i eleganckiej, do której nie pasowałby żaden najmniejszy defekt.

Puść wodzę fantazji

W praktyce klinkier często stosowany jest np. do obudowania kominka. Możliwości jego zastosowania są jednak dużo szersze, nie ma przeszkód by z jego pomocą stworzyć np. efektowną zabudowę kuchenną, zaznaczyć strefę salonu o konkretnym przeznaczeniu, czy po prostu wyłożyć nim dowolną ścianę dla urozmaicenia aranżacji. To, czy efekt będzie udany zależy od tego, czy projektant uważnie przeanalizuje właściwości konkretnego wnętrza. Niezwykle istotne jest to, że klinkier pozwala uzyskać znakomity efekt w połączeniu z bardzo różnymi materiałami – zarówno z drewnem oraz kamieniami, jak i z metalami czy szkłem.

Eksperymenty z kolorami, rozmiarami i innymi cechami stosowanych w projektowaniu wnętrz detali nigdy się nie kończą. Klasyczna czerwona cegła to mało – Feldhaus wychodzi naprzeciw potrzebom kreatywnych projektantów i dostarcza wyroby w dużo szerszej gamie kolorów, co docenią także ci inwestorzy i wykonawcy, którzy decydują się na realizacje w stylu nowoczesnym. Zróżnicowane jest także wykończenie i struktura powierzchni.

im