150 lat tradycji
bg

Ocieplasz swój obiekt? Zastosuj płytki klinkierowe

W naszej strefie klimatycznej zapewnienie komfortu cieplnego jest jednym z najważniejszych celów, jakie muszą stawiać sobie inwestorzy i wykonawcy zarówno wznoszący nowe budynki, jak i modernizujący już istniejące. Zwłaszcza to drugie zadanie okazuje się niekiedy nieco kłopotliwe, tym bardziej, jeśli izolacyjność chcemy pogodzić z korzystnym efektem wizualnym. Wykorzystanie właściwych materiałów pozwala jednak osiągnąć zamierzony rezultat.

Ekonomia jest bezlitosna

Nie tylko domy budowane przed pokoleniami mogą wymagać istotnych przeobrażeń, by mogły sprostać występującym obecnie wymaganiom. Regulacje prawne i rozwiązania techniczne, a także po prostu ceny energii zmieniły się także na przestrzeni ostatnich dekad. Sytuacja, w której więcej niż 1/3 kosztów utrzymania budynku pochłaniana jest przez ogrzewanie, dla większości nie jest do zaakceptowania. Aby to zmienić, należy zająć się różnymi elementami konstrukcji i wyposażenia, w tym również stolarką otworową czy konstrukcją dachu. Kluczowe znaczenie ma jednak elewacja, a więc przegrody zewnętrzne o największej powierzchni. Pokrycie ich wszystkich styropianem jest najczęściej stosowanym w naszych warunkach rozwiązaniem. Na niego zaś zwykle trafia tynk mineralny bądź akrylowy. W rezultacie, pod takim pokryciem nierzadko znikają nadzwyczaj ciekawe dotąd obiekty. Aby przełamać monotonię, w jakiej tonie na skutek tego niejedna ulica, inwestorzy decydują się niekiedy na malowanie różnego rodzaju motywów, np. w mniej lub bardziej udany sposób współgrających z architekturą obiektu. Efekty są jednak rozmaite, a nade wszystko trwałość pozostawia zwykle wiele do życzenia. Łatwo osiadające zanieczyszczenia, ryzyko powstawania spękań, wykruszania się tynku, rozwoju alg czy glonów, a także blaknięcie powoduje, że obiekt taki regularnie wymaga renowacji.

Postaw na trwałość i piękno

Płytki klinkierowe, jakie firma Feldhaus oferuje w niezwykle szerokim wyborze, to rozwiązanie nadzwyczaj wszechstronne pod względem możliwości zastosowania. Nie trzeba już wybierać pomiędzy atrakcyjną elewacją ceglaną, a komfortem cieplnym i ekonomią użytkowania. Wykonanie na warstwie ocieplenia zbrojenia z siatki i kotwienie to wszystko czego potrzeba, by można było na nim zastosować klinkier oferujący przede wszystkim niezrównaną trwałość i odporność na wszelkie czynniki zewnętrzne. W rezultacie, przez wiele lat jedynym, czego może wymagać elewacja, to niesprawiające żadnych trudności mycie. Na tym jednak jego zalety się nie kończą.

Możemy bowiem nie tylko zastosować wiele efektownie wyglądających rodzajów wiązań, ale także wybierać pomiędzy licznymi odmianami wyrobów różniących się nie tylko kolorem, ale i fakturą. To wielkie pole do popisu dla kreatywnych inwestorów czy wykonawców, którzy każdy budynek mogą przeobrazić w obiekt wyróżniający się pod względem estetyki.

im