150 lat tradycji
bg

Jak prawidło kłaść płytki elewacyjne?

Elewacja to często dość kłopotliwy element konstrukcji budynku. Choć prace związane z jej renowacją zwykle nie są nadzwyczaj złożone, ich skala i konieczność ponawiania bywają problematyczne. Płytki klinkierowe to znakomity sposób na to, by zmienić to raz na zawsze, zyskując nie tylko znakomitą trwałość, ale także wyjątkowy, efektowny wygląd. Prawidłowe wykonanie niezbędnych prac gwarantuje doskonały rezultat.

Zanim zaczniemy układać

Zakres prac, jaki będziemy mieli do wykonania zanim przystąpimy do pokrywania naszego obiektu płytkami zależy do tego, na czym mają one zostać zastosowane. W trosce o o jak najniższe zużycie niezbędnej do ogrzewania energii, większość naszych domów wyposażona została w lekkie ocieplenie wykonane ze styropianu. Nie ma przeszkód, aby klinkierowe płytki elewacyjne trafiły i na niego – niezbędne będą jednak dodatkowe czynności w postaci wykonania zbrojenia z dwóch warstw zatopionej w kleju siatki Powierzchnia musi być równa, bez zagłębień.

Kolejna ważna rzecz, to odpowiedni dobór kleju, który dzięki odpowiedniej elastyczności sprawi, że naprężenia będące wynikiem wahań temperatury nie zagrożą trwałości naszej elewacji. Od jego składu zależy także, czy będziemy borykać się z białymi nalotami – wybierajmy produkty o odpowiednim przeznaczeniu.

Przystępujemy do pracy

Zaprawę należy nakładać packą zębatą w sposób zapewniający związanie całych powierzchni płytek, które układamy rozpoczynając każdy rząd od krawędzi. Niezwykle istotne jest, by podczas wszystkich etapów prac dbać o czystość – jeśli zdarzy nam się zabrudzić płytkę klejem, natychmiast go z niego usuwamy. Pamiętajmy też od odstępach, które będziemy następnie fugowali – niezwykle pomocne będą tutaj dostępne w handlu odpowiednie elementy dystansowe w kształcie litery „T”. Po związaniu zaprawy przyjdzie czas na spoinowanie. Należy zrezygnować z kontynuowania pracy, jeśli nie pozwala na to pogoda – opady deszczu mogą spowodować wymywanie zaprawy. Ponadto, wykonana elewacja musi być zabezpieczona przed wilgocią przez dwa tygodnie, najlepiej za pomocą np. luźno rozwieszonej folii – tak, by nie ograniczać przepływu powietrza.

Feldhaus dostarcza najwyższej jakości płytki elewacyjne, dostępne w bardzo szerokiej palecie kolorystycznej, a także w różnych rozmiarach. Dzięki naszej ofercie każdy obiekt można przeobrazić w sposób gwarantujący znakomitą odporność na warunki zewnętrzne, a także niezwykle atrakcyjny wygląd. Nasze produkty nie mają słabych stron – reszta zależy od sumienności pracy i umiejętności wykonawców. Prawidłowe wykonanie wszystkich prac daje pewność, że uzyskany rezultat będzie cieszył użytkowników budynku przez wiele lat.

im