150 lat tradycji
bg

Czy elewacje z płytek klinkierowych wymagają wielu prac konserwacyjnych?

Trwała elewacja to bez wątpienia rzecz, o którą warto skutecznie zadbać wznosząc lub modernizując dowolny obiekt. Materiałem, pozwalającym ten cel osiągnąć z łatwością jest klinkier. Niezwykle twarde, niemal nienasiąkliwe cegły czy płytki będą pełniły swoją rolę przez wiele lat, a upływ czasu nie odciśnie na nich żadnego piętna. Mimo wszystko, zwłaszcza, jeśli prace przy elewacji wykonywane były dawno, warto niekiedy sprawdzić czy nie są potrzebne drobne reperacje.

Nakład prac będzie minimalny

Skrajne temperatury, wilgoć, silne nasłonecznienie, czynniki biologiczne – nic nie jest wstanie zagrozić wysokiej jakości wyrobom z klinkieru, czego płytki elewacyjne zewnętrzne oferowane przez Feldhaus są najlepszym przykładem. Żaden wykonawca czy inwestor, który wybierze nasze wyroby, nie będzie nimi zawiedziony.

Przy prawidłowym wykonaniu, jedynym powszechnie występującym problemem, który może wpływać na wygląd elewacji, jest brud – choćby pył o różnym pochodzeniu, zwłaszcza w sezonach grzewczych, osiadać może przecież wszędzie. I tutaj jednak klinkier okazuje się rozwiązaniem przewyższającym wiele innych – nawet jeśli nie zastosowano na nim żadnych środków impregnujących, do jego skutecznego czyszczenia wystarcza z reguły silny strumień wody. Sporadyczne mycie przez wiele lat będzie jedynym, czego wymaga utrzymanie takiej elewacji. W przypadku wystąpienia zabrudzeń trudniejszych do usunięcia, warto prace takie powierzyć fachowcom, którzy nie doprowadzą do zmiany wyglądu płytek przez zarysowanie czy zmatowienie. Jeśli niektóre z nich zostaną w jakiś sposób poważniej uszkodzone, można je wymienić – nasza szeroka oferta pozwali bez trudu dobrać wyroby, które będą estetycznie spójne z pozostałymi.

Ty, co może wymagać niekiedy pewnej troski, zwłaszcza po wielu latach, będą fugi. Gdy stwierdzimy, że w niektórych miejscach są one luźne, trzeba takie fragmenty koniecznie usuwać, czyścić miejsca po nich, a następnie wypełniać ponownie, aby zachować szczelność konstrukcji i wyeliminować ryzyko grożącego uszkodzeniami wnikania wody. Przy prawidłowym wykonaniu elewacji, konieczność podejmowania tego typu prac będzie jednak niezwykle rzadka.

To po prostu się opłaca

Zastosowanie płytek klinkierowych wiąże się z pewnym wzrostem kosztów wykończenia elewacji, jednak minimalny nakład pracy, jaki konieczny będzie podczas użytkowania obiektu sprawia, że jest to wybór jak najbardziej racjonalny z ekonomicznego punktu widzenia. Tym bardziej, że odporność klinkieru na warunki zewnętrzne to nie jest jedyna jego zaleta. Drugą jest wielka swoboda, jaką otwiera on przez projektantami, pozwalając im uzyskiwać najróżniejsze efekty, zarówno utrzymane w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Ogromny wybór kolorów, wykończeń i wymiarów sprawia, że nieustannie cieszy się on u wymagających inwestorów popularnością.

im