150 lat tradycji
bg

Potrzebujesz trwałej i wygodnej nawierzchni? Postaw na klinkier!

Otoczenie każdego budynku musi zapewniać wygodę i bezpieczeństwo jego użytkowania. Poza tym ważne jest, by charakteryzowało się korzystnym wyglądem – jest to tak samo ważne jak architektura samego obiektu, sposób wykończenia czy stan utrzymania. Cele te bez najmniejszego trudu da się pogodzić, jeśli tylko zastosowane zostaną właściwe materiały. Klinkier, będący ze względu na swoje właściwości niezwykle wszechstronnym, jest tutaj niezwykle pomocny.

Dość łamania obcasów!

Istnieją miejsca, w których nawet nie wyobrażamy sobie zastosowania nawierzchni betonowej czy asfaltowej, choćby wykonanej w najdoskonalszy i gwarantujący najwyższą trwałość sposób. Tam, gdzie przeznaczenie obiektu bądź po prostu nasze upodobania tego wymagają, chcemy rozwiązań bardziej estetycznych i pasujących do architektury. Z tego powodu od pokoleń niezmienną popularnością cieszy się np. bruk kamienny. Choć bardzo trwały i zapewniający ciekawy efekt estetyczny, ma swoje słabości – choćby taką, że nie w każdym obuwiu łatwo się po nim poruszać.

Możliwość uzyskania wygodnej nawierzchni równej jak stół to jedna z szeregu zalet, jakimi charakteryzuje się klinkier. Kolejną jest nadzwyczaj efektowny wygląd, który, dzięki ogromnej różnorodności kolorystycznej takich wyrobów, o czym łatwo przekonać się przeglądając naszą ofertę, może przybierać bardzo rozmaite formy. Budujemy podjazd na posesję? Parking? Brukujemy ścieżki pośród ogrodu? Chodniki parkowe? Taras przy domu zapewniający komfort poruszania się? Niezależnie od przeznaczenia, z łatwością nadamy naszej nawierzchni pożądany charakter.

Niezrównana trwałość

Wszystkie zalety, jakimi charakteryzuje się klinkier w roli nawierzchni jeśli chodzi i estetykę i wygodę korzystania z niego pieszo, byłyby mało istotne, gdyby w parze z nimi nie szła trwałość. A pod tym względem również nie ma on sobie równych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać go także tam, gdzie mierzyć się będzie musiał ze znacznym naciskiem kół przejeżdżających po nim pojazdów. Znakomitej twardości towarzyszy rzecz jasna niewrażliwość na sól, niezbędną do utrzymania chodnika czy drogi w okresie zimowym.

Jest to więc doskonały wybór wszędzie tam, gdzie swobodę, wygodę i bezpieczeństwo użytkowania ciągów komunikacyjnych pogodzić trzeba z zapewnieniem im efektownego wyglądu. Feldhaus, mając za sobą ponad 160 lat tradycji w produkcji cegieł, dopracował jej technologię do perfekcji, uzyskując wyroby o najlepszych właściwościach, niezależnie od ich zastosowania.

Budując chodnik, podjazd, czy drogę należy tylko pamiętać o zastosowaniu właściwej podbudowy o grubości odpowiadającej sposobowi użytkowania, a więc naciskom, jakie będą podczas niego występować. Kolejna istotna rzecz to zapewnienie spadów gwarantujących spływanie wody i obudowanie krawędzi. Rzetelne wykonanie daje pewność, że klinkierowa nawierzchnia znakomicie spełni swoje zadanie przez wiele lat.

im