Zewnętrzna elewacja to bardzo ważna część każdego domu. Sprawdź, jakie pełni funkcje

Niedokładnie sporządzony kosztorys lub wysyp nieprzewidzianych wydatków podczas budowy to dwa najpopularniejsze czynniki, które sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na chwilowe pozostawienie domu bez zewnętrznego wykończenia w postaci elewacji. To bardzo duży błąd, ponieważ pełni ona funkcję nie tylko wizualną, ale przede wszystkim protekcyjną.

Zagwarantowanie budynkowi podstawowej warstwy ochronnej. To główne zadanie elewacji

Każda osoba, która stawia własny dom od podstaw, chce stworzyć nie tylko funkcjonalne, ale także nowoczesne i ładne gospodarstwo. O ile jego wnętrze jest dla większości przechodniów całkowicie niewidoczne, tak zewnętrzna elewacja od razu rzuca się w oczy. To właśnie z tego powodu kolor oraz dokładny surowiec wykończeniowy stanowią podstawę każdego projektu domu. Wiele osób zapomina, że nie walory estetyczne, a ochrona jest głównym zadaniem elewacji. Zabezpiecza ona budynek przed destrukcyjnymi i szkodliwymi dla zdrowia warunkami atmosferycznymi. Dzięki poprawnie przeprowadzonym pracom wykończeniowym, unikniesz powstawania korozji i wilgoci. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia izolacji. Dom pozostawiony bez frontu będzie wymagał dodatkowo płatnego chłodzenia latem, a zimą rachunki za ogrzewanie diametralnie wzrosną. Dla osób chcących połączyć bezpieczeństwo z nowoczesnym designem przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę na klinkier. Płytka elewacyjna zewnętrzna wykonana z cegły to w tej chwili najpopularniejszy surowiec budowlany.

Przedstawiamy zalety klinkieru. Zobacz, dlaczego warto postawić na taką elewację zewnętrzną

Dokładny poziom ochrony budynku oraz jego domowników uzależniony jest od materiału z jakiego wykonano zewnętrzną elewację. Bardzo często możesz spotkać się z frontem z drewna, kamienia lub ze zwykłego tynku. Nasza firma proponuje jedno z najpopularniejszych w ostatnich latach rozwiązań, czyli pierwszorzędnej jakości klinkier. Zapewnia on nie tylko maksymalny poziom protekcji, ale także niepowtarzalny efekt wizualny. Liczni deweloperzy oraz klienci indywidualni cenią sobie zwiększoną odporność na destrukcyjne warunki atmosferyczne. Spiek cegły z piaskiem jest całkowicie obojętny na intensywne opady deszczu, śniegu lub nawet gradobicie. Na szczególną uwagę zasługuje także niewrażliwość na skrajne temperatury. Klinkier przetrwa arktyczny mróz, a swoje właściwości zachowa także podczas najbardziej upalnych miesięcy w roku. Niewątpliwym atutem tego typu elewacji jest ułatwione utrzymanie czystości. Do płytek lub cegieł nie przywiera brud, a wszelkie osady można z usunąć silnym strumieniem wody skierowanym na ścianę.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij znajomym

Zobacz również pozostałe wpisy