Elewacja z klinkieru

Elewacja z klinkieru jest niezwykle wytrzymała. Nawet wobec najtrudniejszych warunków

Zewnętrzne okoliczności są w budownictwie niezwykle istotne. Prawdopodobieństwo wystąpienia pewnych zdarzeń czy kwestie pogodowo-klimatyczne determinują zarówno kształt samej konstrukcji, jak też dobór materiałów. Pomijając te kwestie, można się nieprzyjemnie rozczarować. Produkowane przez Feldhaus płytki, bruki i cegły klinkierowe będą doskonałym wyborem wszędzie tam, gdzie budynek wystawiany jest na działanie potencjalnie destrukcyjnych czynników.

Duża wilgotność czy bliski kontakt z solą morską mogą zniszczyć fasadę. Ale nie klinkierową!

Specyficzne warunki panują choćby na terenach nadmorskich. Zewnętrzne ściany, jeżeli nie zostaną do nich odpowiednio przystosowane, z czasem staną się siedliskiem niechcianych organizmów. Z dnia na dzień trudno to dostrzec – a kiedy problem będzie już doskonale widoczny, pozbycie się go będzie wymagało mnóstwo pracy i środków. Dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć. Szybko wykończona elewacja z klinkieru będzie znakomitym zabezpieczeniem przed wilgocią. Wynika to z niskiej nasiąkliwości materiału, wynoszącej mniej niż 6%. Przy czym w Feldhaus normy minimalne to dla nas za mało. Dlatego wytwarzając cegły i płytki z klinkieru niejednokrotnie uzyskujemy nasiąkliwość poniżej 4%. Śrubowanie parametrów przekłada się na zwiększenie wytrzymałości oraz odporności.

Decydując się na elewację z klinkieru, masz ogromne możliwości doboru kolorów i wzorów

Wysokie standardy jakościowe dotyczą także kwestii estetycznych. W końcu elegancka prezencja fasady liczy się równie mocno, co żywotność oraz właściwości fizyczne. W firmowych katalogach Feldhaus posiadamy dziesiątki kolekcji, prezentujących pełną paletę designerskich rozwiązań. Od wzorów utrzymanych w klasycznej, czerwono-pomarańczowej estetyce, po serie składające się nawet z ponad 3 barw o rozmaitych tonacjach. Wielkim atutem elewacji z klinkieru jest fakt, że równie dobrze pasuje do odważnych, nowoczesnych projektów, co modernizacji obiektów sprzed kilkudziesięciu lub kilkuset lat. Jedną z ciekawszych propozycji z pewnością będą mieszanki płytek o różnych grubościach, pozwalających na stworzenie fasady z efektem trójwymiaru. Sprawdź, jak prezentują się przestrzenne, klinkierowe elewacje!

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij znajomym

Zobacz również pozostałe wpisy