Dlaczego elewacja z klinkieru to dobry wybór. Poznaj jego przewagę nad innymi surowcami

Wybór surowca do wykonania zewnętrznej elewacji to niezwykle ciężkie zadanie. Zwłaszcza, że współczesny rynek oferuje naprawdę wiele rozwiązań. Od tynku, po drewno na klinkierze właśnie kończąc. W tym artykule przybliżmy Ci charakterystykę elewacji wykonanej z płytek bądź cegieł klinkierowych. Zobacz, dlaczego materiał produkowany przez naszą firmę Feldhaus cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Czyste fakty nie pozostawią żadnych złudzeń!

Oferujemy Ci surowiec spełniający najważniejsze walory estetyczne zewnętrznych elewacji

Jeżeli chodzi o walory klinkieru, należy wyróżnić dwa największe – estetykę oraz maksymalnie wysoki poziom odporności na wszelkiego rodzaju destrukcyjne czynniki. W pierwszej kolejności skupimy się na tym pierwszym aspekcie. Zdecydowana większość osób, zwłaszcza w przypadku wyboru materiału do elewacji zewnętrznej, bierze pod uwagę głównie wzornictwo. Budynek, i to niezależnie od pełnionej przez niego funkcji, musi przecież przyciągać wzrok praktycznie każdego przechodnia. Elewacja z klinkieru spełni nawet te najbardziej wygórowane oczekiwania. Niepowtarzalny design podniesie poziom oryginalności murów, które nie muszą już odstraszać i przybierać jedynie szare, stonowane barwy.

Design połączony z wytrzymałością. Elewacja z klinkieru to rozwiązanie na wiele lat

Druga kwestia, czyli wytrzymałość klinkieru, z pewnością nie powinna schodzić na drugi plan. Zwłaszcza, że główną rolą elewacji jest ochrona murów budynków przed rozwojem wilgoci czy chociażby pleśni. Nasza firma Feldhaus od wielu lat produkuje wyłącznie pierwszorzędnej klasy cegły oraz płytki klinkierowe, całkowicie odporne na masę destrukcyjnych czynników. Elewacja zewnętrzna musi bowiem toczyć twarde boje z opadami deszczu, opadami śniegu, wiatrem bądź regularnymi zmianami temperatur. Oferowany przez nas surowiec doskonale sprawdzi się podczas arktycznych mrozów i w trakcie największych upałów.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij znajomym

Zobacz również pozostałe wpisy