Designerskie połączenie tradycji z nowoczesnością w architekturze. Poznaj najważniejsze zalety ceglanych płytek Feldhaus

Zmniejszenie szkodliwej emisji, zwiększenie efektywności energetycznej domów i biurowców – to prawdopodobnie największe wyzwanie, jakie stoi przed współczesnym budownictwem w zakresie wkładu w ochronę przyrody. W firmie Feldhaus Klinkier podzielamy powszechną troskę o środowisko naturalne i dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty dokładały małą cegiełkę do wspólnej walki o lepsze jutro. W jaki sposób nasze płytki elewacyjne zewnętrzne mogą w tym pomóc? Więcej o tym w poniższym artykule.

Chcesz ograniczyć koszty ogrzewania w domu? Postaw na system termoizolacji wykończony mrozoodpornym materiałem

Im więcej ciepła „ucieka” z domu przez ściany, tym bardziej rośnie zużycie gazu lub innego opału. To pociąga za sobą nie tylko zwiększone wydatki, ale też wywiera silniejszy, negatywny wpływ na stan przyrody oraz zasobów naturalnych. Możesz temu zapobiec, tworząc kompleksowy system ocieplenia ścian. Zewnętrzną warstwą będą oczywiście płytki elewacyjne zewnętrzne – to, co znajdzie się pod spodem, zależy przede wszystkim od Twoich preferencji i możliwości. W firmie Feldhaus Klinkier zalecamy naszym Klientom wykorzystanie jednego z trzech wariantów:

  1. z wełną mineralną lub styropianem. Niezbędne będą zaprawa klejowa, siatka zbrojąca, materiał termoizolacyjny oraz łączniki mechaniczne ze stalowymi trzpieniami.

  2. z płytkami klinkierowymi zatopionymi na ok. 14-17 mm w warstwie termoizolacyjnej. Styropian lub poliuretan sprawdzają się tutaj najlepiej. Pojedyncza płyta ma w takim przypadku mniej więcej 1 metr kwadratowy powierzchni.

  3. z wyprofilowaną płytą izolacyjną EPS. Kluczowe jest zastosowanie prowadnic, dzięki którym odstępy pomiędzy tafelkami utrzymują stałe odległości.

Fabryki Feldhaus, gdzie produkujemy klinkierowe płytki elewacyjne zewnętrzne, stale udoskonalają metody wypalania

Działamy w branży budowlanej od ponad 160 lat – procesy technologiczne przez ten czas zmieniły się diametralnie. Płytki i inne wyroby klinkierowe to szczególny produkt, aby uzyskać odpowiednie właściwości, piece należy rozgrzać do temperatury powyżej 1000° C. Nie ma innego sposobu, aby uzyskać prawdziwy klinkier – wykorzystujemy do tego wyłącznie naturalną glinę łupkową, pozyskiwaną z naszych własnych kopalni. Na każdym etapie dbamy o to, aby cała produkcja przebiegała zgodnie z coraz bardziej wyśrubowanymi normami ekologicznymi. Wybierając płytki elewacyjne marki Feldhaus Klinkier zyskujesz materiał wykończeniowy maksymalnie przyjazny środowisku, o znakomitych parametrach technicznych. Odporny na skrajnie niskie i wysokie temperatury, prosty w utrzymaniu, zachowujący oryginalny, estetyczny wygląd przez długie lata. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi wzorami w naszej ofercie!

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij znajomym

Zobacz również pozostałe wpisy